Наказом Міністерства доходів і зборів України від 30 травня 2014 року №1503-о призначено: Акулінічеву Марину Миколаївну на посаду заступника начальника – начальника Жашківського відділення Уманської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області. Адреса відділення: 19200, Черкаська обл., м. Жашків, вул. Щорса, 5 корпус 2. Телефон-факс приймальні/керівника 04747 6-22-66.


Про надання розяснення

 

Головне управління ДФС у Черкаській області надає роз'яснення щодо перегляду органами місцевого самоврядування рішень про встановлення ставок з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, прийнятих в січні поточного року, повідомляє наступне.

Відповідно до п.10.3 ст. 10І Податковогокодексу України (далі - Кодекс) місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для маркування транспортних засобів, туристичного збору.

Згідно з пп. 12.3.2 п. 12.3 ст. 12 Кодексу при прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору,

Відповідно до пп. 12.3.4 н. 12.3 ст. 12 Кодексу рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Згідно з ч. І ст. З Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня відповідного року не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду.

Відповідно до и. 12.5 ст. 12 Кодексу офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, який набирає чинності з урахуванням строків, передбачених підпунктом 12.3.4 цієї статті.

Згідно з пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 Кодексу податкове законодавство України грунтується на таких принципах, зокрема, як стабільність - зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та станки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Відповідно до п. 5.2 ст.5 Кодексу у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.

Отже, норми Кодексу щодо набрання чинності рішенням органів місцевого самоврядування є пріорітетнішими порівняно з нормами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Пунктом 4 Прикінцевих Положень Закону України від 28 грудня 2014 року №7) -VI] ] "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" який набрав чинності з 1 січня 2015 року, рекомендовано органам місцевого самоврядування у місячний термін з дня опублікування цього Закону переглянути рішення щодо встановлення на 2015 рік податку на майно (в частині податку па нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) для об'єктів житлової нерухомості, а також прийняти та оприлюднити рішення щодо встановлення у 2015 році податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) для об'єктів нежитлової нерухомості, податку на майно (в частині транспортного податку) та акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Установлено, що в 2015 році до рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків на 2015 рік не застосовуються вимоги, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

За таких обставин рішення органів місцевогосамоврядування про внесення змін до рішень прийнятих у січні 2015 року з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, прийняті до 15.07.2015 року набирають чинності з 01.01.2016 року, відповідно, рішення прийняті після 15.07.2015 року набирають чинності з 01.01.2017 року.

графік прийону громадян.pdf
Adobe Acrobat документ 83.7 KB
Податкова іспекція.doc
Microsoft Word документ 29.0 KB
ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ.doc
Microsoft Word документ 26.0 KB
Інформація.doc
Microsoft Word документ 50.0 KB
Інформація.doc
Microsoft Word документ 32.5 KB
ПУЛЬС.doc
Microsoft Word документ 21.5 KB
Інформація 2013.doc
Microsoft Word документ 115.5 KB
позиція – внутрішне.doc
Microsoft Word документ 68.0 KB
Податкова Позиція зовнішне.doc
Microsoft Word документ 45.0 KB
до уваги.doc
Microsoft Word документ 87.0 KB
варто знати.doc
Microsoft Word документ 89.0 KB
податковий флешмоб.doc
Microsoft Word документ 21.5 KB
до уваги.doc
Microsoft Word документ 72.5 KB
корисно знати.doc
Microsoft Word документ 75.5 KB